mobil menu
ara ara

Tur Bilgileri & Marmaris Turları Hakkında

Anasayfa / Turlar

Efes

marmaris den turlar efes Şehir, Kayster Nehri'nin ağzında bir liman olarak kurulmuş ve Anadolu'da stratejik bir ticaret yolu üzerinde olması nedeniyle dünyanın önde gelen şehirlerinden biriydi. Şehrin kendisi ve harabeler, bereketli bir vadinin iki yanında yer almaktadır. Tiyatro, kütüphane veya spor salonu gibi geniş kalıntılar Efes'in özel atmosferini yaratmakta ve her ziyaretçiye hitap etmektedir. Efes tarih boyunca bir “merkez” olmuştur.

Bir zamanlar antik dünyanın ticaret merkezi, erken Hıristiyanlığın dini merkezi, bugün ise tüm mükemmelliğini tüm dünyada ziyaretçilerine kanıtlayan eşsiz bir turizm merkezi. Dilbilimciler, "Efes" kelimesinin "Apasas"tan türediğini kabul ederler. MÖ 14. ve 13. yüzyıllara ait Hititlerin yazılı kayıtlarında adı geçen Ahhiyava Krallığı egemenliğindeki Apasas kasabası Efes'tir. Marmaris turunuza efesi de mutlaka almalısınız.

Dalyan

marmaris den turlar dalyan Dalyan, Türkiye'nin güney batı kıyısında, Muğla ilinde, Marmaris ve Fethiye arasında yer almaktadır. Dalaman Havaalanına 25 km. (25 dakika seyahat süresi). Marmaris'e 96 km. Fethiye'ye 75 km. Köyceğiz'e 32 km. Nüfus 5.134 (2000 yılı). Nisan ayından Ekim ayının sonuna kadar Turizm Sezonu. 5 Eczane, biri her zaman 24 saat rota bazında çalışıyor. 3 Doktor. 1 Sağlık Merkezi. 4 Taksi sıraları. 1 Banka ve 3 ATM makinesi. Postane döviz de para. 2 Cami. 2 Okul.

Fethiye, Marmaris, Göcek, Muğla'ya halk otobüsü seferleri - Direkt Dalyan'dan 10.00-11.00. Ortaca'ya her 15 dakikada bir (gün içinde). Sahile, Dolmuş 08.00'den sonra, Tekne 08.00'den sonra. Dalyan Nehri'nin iç kesimlerinde yer alan Dalyan köyü, kitle turizmi tarafından bozulmamış, durgun, huzurlu bir tatil yeridir. Tatilcileri nehir deltasının ağzındaki muhteşem kumsallara taşıyan neşeli boyalı teknelerden oluşan bir filo her sabah nehirden aşağı inerken, yerin romantizmi daha da artıyor. Dalyan Limanı'ndan başlayarak, sazlık ve pampa otu yatakları arasında yolculuk yaklaşık 45 dakika sürer - Delta'nın tamamı korunan bir Ulusal Koruma alanıdır ve Loggerhead dahil olmak üzere en az üç kaplumbağa türü ile birlikte 100'den fazla kuş türüne ev sahipliği yapar. Muğla Marmaris'de iseniz tur rogramınıza dalyan mutlaka almalısınız, pişman olmayacaksınız.

Herkes her gün plajlara gitmez, birçoğu otel havuzunun etrafında dinlenir, ardından öğle yemeği yemek için sakin bir yer bulmak için nehir veya köy boyunca öğleden sonra bir gezintiye çıkar. Daha sonra, daha serin akşam havası, güneşin omuzları okşadığı sakinleştirici eşliğinde, nehir kıyısında bir restorana yerleşmek için bir kez daha nehir kıyısında yürüyebilirsiniz. Dalyan'daki balıklar, özellikle batan güneşin yakındaki kaya mezarlarının arasından gölgeler yolladığı soğuk bir bira eşliğinde oldukça mükemmel. Kusura bakmayın, geç saatlere kadar açık olan gürültülü kulüplere ihtiyacınız varsa Dalyan hayal kırıklığına uğrayacaktır, ancak ana caddenin tatil yerinin içinden geçerek sohbetlerinizi taze tutmak için fazlasıyla bar ve restoran sağladığını gördük. Dalyan, huzur ve sessizlik içinde, doğaya yakın, rahat ve dinlendirici bir atmosfer ile zengin bir tatil sunuyor.

Pamukkale

marmaris den turlar pamukkale Türkiye'nin Ege bölgesindeki Denizli ilçesine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Pamukkale, dünyanın en ilginç yerlerinden biridir ve sadece eşsiz jeolojik oluşumlarının büyüleyici güzelliğiyle değil, aynı zamanda tarihi kalıntılarıyla da ünlüdür. Harabelerin kuzeyinde yer alan Çaldağ'ın güney yamacından aşağı doğru akan kalsiyum oksit bakımından zengin sular, binlerce yıl boyunca plato üzerinde beyaz traverten birikintileri oluşturmuş, böylece hem bölgenin antik adı olan Hierapolis'i (Kutsal Şehir) hem de modern şehrini tamamen haklı çıkarmıştır. Pamukkale'den biri (Pamuk Kalesi).

Antik Hierapolis, Bergama Kralı II. Eumenes tarafından kurulmuş gibi görünüyor ve adını Bergama'nın efsanevi kurucusu Kral Telephos'un karısı Hiera'dan alıyor. Şehir MÖ 133'te Roma'ya tabi oldu. MÖ 17'de. Tiberius'un saltanatı sırasında, şehri büyük ölçüde tahrip eden ve yeniden inşa edilmesini gerektiren ağır bir deprem yaşadı. Hierapolis'teki ön kazılar geçen yüzyılın sonlarına doğru bir Alman ekibi tarafından yapıldı. 1957'den beri, Fiat sponsorluğunda Lecce Üniversitesi'nden bir İtalyan arkeolog grubu yönetiminde kazı ve restorasyon çalışmaları devam ediyor.

Antik kent, Plateia adı verilen uzun, sütunlu bir caddenin her iki yanına uzanmıştı. 13 metre genişliğindeki bu cadde, güney kapısından kuzeydeki Domitian Kemeri'ne kadar kuzeye ve güneye uzanıyordu. Büyük kireçtaşı blokları ile döşenmiştir. Yaylaya varıldığında ilk karşılaşılan yapı, oldukça iyi korunmuş şehir hamamlarıdır. Hamamlar Roma dönemine ait olup MS 2. yüzyıldan kalmadır. Hamamın doğusunda 36.13 x 52.25 metre ölçülerinde bir palaestra yer almaktadır. Palaestranın hemen kuzeyinde ve güneyinde imparator ve törensel kullanım için ayrılmış iki büyük oda bulunmaktadır.

Palaestranın batı tarafı boyunca geniş bir salon uzanıyor ve burası sporcuların kullandığı gymnasiumdu. Bu salon, caldarium'un beşik tonozlu odalarına geçilen frigidarium'a açılıyordu. Büyük salonun bitişiğindeki küçük bir oda, günümüzde Hierapolis kazılarında bulunan eserlerin sergilendiği bir müze olarak hizmet vermektedir. Hierapolis esas olarak lüks bir tatil beldesi olduğundan, Aphrodisias okulunun etkisini gösteren muhteşem heykellerle zengin bir şekilde süslenmiştir ve görülmeye değerdir.

Marmaris de güvenilir araç kiralama hizmetleri

Kiralık Araba

Tatil günlerinizde veya diğer özel günleriniz için araba kiralamanız gerekebilir. Düğün, gezi, ziyaret vb tüm ihtiyaçlarınız için günlük veya haftalık araba kiralama için marmaris de doğru adres Zeus araba kiralama firması. Marmaris de araba kiralama ücreti ne kadar? bizden teklif almadan, kiralık araba özelliklerimizi incelemeden karar vermeyin. Kiralamayı düşündüğünüz araç özelliklerinin iyi olması ve diğer sigorta detayları önemlidir. Çünkü yola çıktığınızda yolculuk esnasında kötü sürprizler ile karşılaşmak çok can sıkıcı olmaktadır. Marmaris de kiralık arabalar detaylar.

Havaalanı Transfer

Muğla ile Ülkemizde turistik iller arasında liderdir. Marmaris, Bodrum, Fethiye, Köyçeğiz, Dalaman gibi tüm yaz turizmi için merkez olan yerler Muğla il sınırları içerisinde yer alır. Sizin için buralardaki tüm havaalanlarından istediğiniz yere güvenilir bir şekilde transferinizi sağlıyoruz.
Lüks ve konforlu özel tasarlanmış araçlarımız ile transferlerinizi yapıyoruz. Detaylı bilgi ve rezervazyon için sayfamızı inceleye bilirsiniz. Havaalanı transfer fiyatları, detaylar.

Tecrübe

Yılların vermiş olduğu tecrübe ile en iyi hizmeti Zeus araba kiralamadan alırsınız. 1990 yılından bu yana siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaktan çok mutluyuz. Birçok müşterimiz artık arkadaşımız olmuş durumda. Zeus olarak marmariste biz büyük bir aileyiz. Marmaris'de araba kiralama işleriniz için yanınızdayız sizide Zeus ailesi içerisinde görmekten mutluluk duyarız.
Marmaris'te araba kiralamanın güvenilir adresi, ZEUS - Sizde yollarda kötü süprizler ile karşılaşmak istemiyorsanız adresiniz belli ;)

Araç kiralama ve daha fazlası ile ilgili güncel içerikler

hepsini gör

Marmaris'de güvenilir araç kiralama 1306 Marmaris havalimanı araç kiralama 1309 Marmaris'de haftalık araç kiralama 1344 Marmaris'de lüks araç kiralama 1316 Marmaris de arabayla gezilecek yerler 1221 Marmaris rent a car 1228 Marmaris'de uygun fiyatlı araç kiralama 1293 Marmaris araç kiralama 1256 Marmaris araç kiralama sahibinden 4593 Marmaris içmeler araç kiralama 4697
marmaris güvenilir araba kiralama

Kalite ve güveni birleştiren hizmetler sunan, Zeus Car Rental ile araç kiralamaya dair ihtiyaç duyduklarınız için 1990'dan bu yana buradayız.

Takip Edin:
marmaris araba kirala facebook marmaris araba kirala twitter instagram marmaris araba kirala
İletişim bilgileri
araba kiralama numarası 0 532 396 27 57
mail info(et)zeuscarrental.com
saatleri Pazrt - Cumrt : 08.00 - 18.00
adresi Sarıana Mah. 24. Sok. No 4

Marmaris/Muğla/Türkiye

© 2023 Zeus Car Rental Marmaris / MUĞLA.   Gizlilik politikasıMarmaris Araç KiralamaSitemapGoogle xhtml css alexa    Web Tasarım | SEO